Tom Brown 50m Backstroke Handicap

The final result for the Tom Brown 50m Backstroke Handicap held on 19 March 2011 was as follows:

ID Name Lane Net Pos
634 Hamish MURPHY 2 49.93 1
729 Claudia HAY 1 59.72 2
743 Lucy EGELTON 4 48.96 3
592 Lauren LYON 3 53.86 4
727 Brett GOOLEY 5 42.90 5
309 Joel DIMENTO 6 44.48 6
375 Matthew ELLIS 7 42.49 7

Winner: Hamish Murphy

Bill Gallie 50m Breaststroke (Handicap)

The result of the final for the Bill Gallie 50m Breaststroke Handicap held on 12 March 2011 was as follows:

ID Name Adjusted Finish Time Pos
897 Annabel COWLEY 67.13 1
900 Brittany DUNCOMBE 59.18 2
834 Louis JOHANSSON 41.98 3
640 Daniel CORBETT 52.03 4
619 Duncan LYON 48.24 5
646 Jack CORBETT 70.97 DQ

Winner: Annabel Cowley

Tom Williams 50m Freestyle Handicap

The results of the Boys’ and Girls’ Finals for the Tom Williams 50m Freestyle Handicap held on 5 March 2011 were as follows:

Boys’ Finalists:

ID Name Time
750 Connor EGELTON 60.84
632 Liam MURPHY 56.63
640 Daniel CORBETT 37.87
728 Bronson RONAN 37.57
283 Douglas MCFARLANE DNS
375 Matthew ELLIS No Time (4th)

Winner: Liam Murphy

Girls’ Finalists:

ID Name Time
620 Rachel LYON 68.13
761 Kate COYNE 46.53
928 Alicia BATES 40.44
474 Bernadette FLANNERY 35.15
72 Frances CHRISTODOULOU 35.69

Winner: Rachel Lyon

Fred Congdon 50m Butterfly Handicap

The result of the final for the Fred Congdon 50m Butterfly Handicap held on 12 February 2011 was as follows:

ID Name Position Time
928 Alicia BATES 1 58.39
594 Elena MURPHY 2 56.53
309 Joel DIMENTO 3 36.37
722 Sophie HAY 4 42.86
281 James SIMMONS 5 31.93

Winner: Alicia Bates

George Russell 400m Freestyle (Handicap)

The results of the George Russell 400m Freestyle Handicap held on 29 January 2011 were as follows:

ID Name Adjusted Finish Time
634 Hamish MURPHY 442.38
713 Christian TAYLOR 374.46
592 Lauren LYON 454.50
736 Jarrah RONAN 452.37
639 William TAYLOR 337.29
928 Alica BATES 474.10
168 Dominic ULLIO DNS

Winner: Hamish MURPHY

Five Dock Rotary 200m Individual Medley Handicap

The final result of the Five Dock Rotary 200m Individual Medley Handicap held on 11 December 2010 was as follows:

ID Name Position
594 Elena MURPHY 1
592 Lauren LYON 2
722 Sophie HAY 4
91 Adam CHRISTODOULOU 3
168 Dominic ULLIO 5
375 Matthew ELLIS DNS

Winner: Elena Murphy

George Wheaton 50m BBB (Handicap)

The results of the final for the George Wheaton 50m BBB Handicap held on 4 December 2010 were as follows:

ID Name Stroke Position
620 Rachel LYON Breaststroke DQ
708 Bronte MARSHALL Breaststroke 2
661 Michael CORBETT Backstroke 1
582 Elise GOOLEY Backstroke DNS
908 Ross DUNCOMBE Breaststroke 4
579 Simone GOOLEY Breaststroke DNS
692 Nichola COOK Butterfly DNS
375 Matthew ELLIS Breaststroke 3
168 Dominic ULLIO Breaststroke DNS

Winner: Michael Corbett

Geoff Roper 200m Freestyle Handicap

The final result of the Geoff Roper 200m Freestyle Handicap held on 20 November 2010 was as follows:

ID Name Adjusted Finish Time
833 Ruby FITZPATRICK DNF
128 Gerry TIBBERTSMA 217.22
692 Nichola COOK 193.88
908 Ross DUNCOMBE 196.44
673 Ethan PARKER 175.37
168 Dominic ULLIO (No time)
834 Louis JOHANSSON (No time)

Winner: Gerry Tibbertsma

Tom Brown 50m Backstroke Handicap

The results for the Final of the Tom Brown 50m Backstroke Handicap held on 20 March 2010 were as follows:

Name Position
Connor Shearman 1
David Parker 2
Mark Colley 3
Tim Hay 4
Michael Hayward DNS
James Hayward DNS
Craig Gilkes DNS
James Simmons DNS

Winner: Connor Shearman

Bill Gallie 50m Breaststroke (Handicap)

The results of the Final of the Bill Gallie 50m Breaststroke held on 13th March 2010 were as follows:

Member Race Number Name Position
443 Anthony DiMento 1
1178 David Parker 2
1229 Marcella Cox 3
1061 Duncan Lyon 4
1218 James Coyne 5
1089 William Taylor 6
952 Kirk Calladine 7
976 Andrew Sharpe DQ

Winner: Anthony DiMento